BLOG

Magnetická barva versus magnetická stěrka

06. 02. 2017
Magnetická barva versus magnetická stěrka

V tomto příspěvku jsme porovnali magnetickou stěrku a magnetickou barvu z hlediska velikosti balení, aplikace, vzhledu a ceny, abychom vám pomohli při výběru nejvhodnějšího produktu pro Váš povrch, prostor a rozpočet.

Velikost balení

Magnetická stěrka: Stěrka je dostupná v 10kg balení, které pokryje plochu 5m2.

Magnetická barva: Je dostupná v baleních 2m2 a 10m2.

Aplikace

Magnetická stěrka: Stěrka je předem namíchaná, což znamená, že může být použita ihned, bez přidání vody. Po aplikaci stěrky můžete danou plochu začít užívat hned druhý den. Stěrka navíc povrch vyrovná a je tedy vhodná pro staré povrchy a štuk. Aplikace vyžaduje alespoň základní znalosti se stěrkováním. Aplikační video si můžete shlédnout v angličtině zde.

Magnetická barva: Barvou můžete na magnetické povrchy přeměnit stěny, dveře nebo stoly jen ve třech jednoduchých krocích. Aplikaci zvládne téměř každý, ale trvá o něco déle. Chcete-li se dozvědět více, můžete si zobrazit naše aplikační video zde.

Vzhled

Oba: Magnetická barva je ve výsledku šedá, magnetická stěrka je černá. Obě obsahují vysokou koncentraci kovových částic (magnetitu), magnetická stěrka díky menšímu počtu vrstev má koncentraci vyšší, proto téměř černá barva. Barvu i stěrku lze přetřít jakoukolu barvou. Jako finální nátěr můžete použít také Chytrý nátěr v bílé barvě. S magnetickou stěrkou je možné kombinovat i naši inovativní Popisovatelnou tapetu.

Cena

Magnetická stěrka: 10kg balení magnetické stěrky vychází na cca 3300,- Kč s DPH a pokryje plochu minimálně 5m2. 1m2 stěrky ve 2 vrstvách tedy vychází na 660,- Kč vč. DPH. Je nutné poznamenat, že stěrka je vyšší třída magnetického produktu a poskytuje velmi silné magnetické vlastnosti, a je proto především vhodná pro komerční použití.

Magnetická barva: 1m2 magnetické barvy ve 3 vrstvách pořídíte již od cca 440 Kč,- vč. DPH v případě 10m2 balení a za cca 650,-Kč vč. DPH v případě 2m2 balení. Její aplikace je náročnější na čas, ale zvládne ji i běžný uživatel. Pokud si necháváte magnetickou zeď vytvářet malířem, doporučujeme vám magnetickou stěrku díky jejím lepším magnetickým vlastnostem.

Tolik ke shrnutí našich magnetických produktů. Jak byste vy využili magnetickou stěnu?

V případě dotazů k našim produktům nás neváhejte kontaktovat.

Sdílet na: