BLOG

Internetová agentura H1.cz: Na naší zdi slávy chce být každý

20. 03. 2016
Internetová agentura H1.cz: Na naší zdi slávy chce být každý

Motivace je hnací silou veškerého jednání a konání. To platí i v práci, která kromě finančních faktorů nabízí i nejvyšší úroveň motivace – sebenaplnění, uznání a realizace vlastního potenciálu. V zaměstnání je také třeba si připomínat úspěchy, protože selektivní paměť si vybavuje především problémy a nesnáze. Tyto dva důvody vedly agenturu H1.cz k tomu, aby svou vstupní zeď proměnila v zeď slávy.

H1.cz je největší internetovou agenturou v České a Slovenské republice. Stejně jako u dalších firem, které poskytují komplexní a odborné služby, jsou pro H1.cz tím nejdůležitějším zdrojem zaměstnanci. Historie firmy, její úspěchy a důležité milníky jsou proto zachycené na Chytré zdi, kterou v Hájedničce nazývají zdí slávy.

„Naše zeď slávy je hned u vstupu do firmy, na místě, kde ji každý hned uvidí,“ vysvětluje Pavlína Louženská, Marketing Director H1.cz. „Zapisujeme na ni vše důležité, co se ve firmě stalo. Každý si tak může kdykoliv připomenout, co je za námi, a potěšit se pohledem na naše úspěchy.“

„Jaký je váš největší úspěch?“

Na firemní zdi slávy tak najdete časovou osu, kde jsou přehledně vizuálně zaneseny všechny zásadní události. Může jít o konference, na kterých zaměstnanci přednášeli, absolvovaná školení, firemní večírky, úspěšné kampaně a hlavně údaje o tom, kdo nastoupil.
„Nedávno za mnou přišla kolegyně, že jsme ji zapomněli na zeď připsat! Od té doby dbáme na to, aby každý nový zaměstnance hned skončil na zdi,“ usmívá se Pavlína Louženská.
Na zeď úspěchů nepíše jen vedení firmy. „Každý z nás může zapsat, co považuje v daném období za důležité,“ dodává Louženská. „Často se stává, že se lidé zaměřují na neúspěchy. My si naopak každý den minimálně dvakrát denně při pohledu na naši nástěnku slávy připomínáme, v čem jsme dobří a co všechno se nám v minulosti podařilo. Je to velká pomoc zejména v hektických dobách,“ shrnula Louženská.

Výhody Chytré zdi

Běžné korkové nástěnky, na které se podobné motivační tabla často zavěšují, mají několik zásadních problémů. Je potřeba použít špendlíky, které ničí jak nástěnku, tak dokumenty. Připevnění pomocí lepidla nebo lepicích papírků je sice možné, ale neefektivní. Prostor nástěnky je limitovaný, stejně jako výběr barev a dekoru.
Chytrá zeď zato nabízí velký prostor, komfortní a praktické upevňování dokumentů a nekonečnou variabilitu dekoru a tvaru. Všechny zapsané informace jsou tedy přehledné. Chytrá zeď v magnetické variantě navíc umožňuje připevňovat fotografie, vstupenky nebo diplomy pomocí magnetu, čistě a bez poškození dokumentů. Zapsané informace se snadno upravují a mažou, aniž by zanechaly stopy.
Chytrá zeď je tedy elegantním a vizuálně zajímavým řešením, jak podpořit ve firmě pocit sounáležitosti a pozitivní motivaci zaměstnanců.

Sdílet na: