BLOG

Bílé tabule versus Chytrá zeď

23. 03. 2017
Bílé tabule versus Chytrá zeď

Bílá tabule nebo Chytrá zeď – která z nich je lepším řešením? V dnešním článku jsme porovnali Chytrou zeď bílou v magnetické variantě s tradiční bílou tabulí (whiteboardu) na základě několika porovnání které podtrhují hlavní rozdíly mezi těmito dvěma produkty.

 

Cena

Při porovnávání cen jsme analyzovali bílé tabule několika prodejců a dodavatelů a zjistili jsme, že cena tabule v přepočtu na 1m2 vychází od 1 800 – 4 800 Kč  vč. DPH. 1m2 Chytré zdi vychází od 1 650 – 2 950 Kč vč. DPH, což je o cca 30 % méně, něž klasické tabule. Chytrá zeď má především další výhody, které se dozvíte dále v článku.  

 

Rozměry

Dále jsme porovnávali oba produkty na základě dostupných rozměrů. Největší nerozevíratelná bílá tabule na českém trhu má rozměry 180×120 cm. Pokud byste si přáli větší popisovatelnou plochu, nezbývá vám nic jiného, než takovýchto tabulí pořídit více nebo koupit tabuli rozevírací (s největším dostupným rozměrem 360x 120cm). Toto řešení je nejen nevzhledné, ale i nákladné. Zato Chytrá zeď je dostupná v baleních o několika velikostech – 2m2, 6m2, 18m2 a 34m2, které je možné mezi sebou kombinovat, vytvoříte tak popisovací plochu jakéhokoli rozměru. Navíc bude popisovatelná plocha jednotná, bez jakýchkoli rámů a zakončení.

 

_46A9492 (2)

 

Údržba

Další kategorií, kterou jsme porovnávali, byla údržba tabulí po stránce čištění. Zde se jedná především o problém u většiny bílých tabulí, kdy po určitém čase používání zůstávají na ploše trvale viditelné stopy po fixách a tabule tak vypadají špinavě. Pokud se s vzhledem tabule zákazník nespokojí, nezbývá nic jiného než koupit tabuli novou. Avšak u Chytré zdi zákazník automaticky získá desetiletou záruku na produkt. Navíc nabízíme širokou škálu produktů, které údržbu Chytré zdi zjednodušují a její životnost a dokonalý vzhled viditelně prodlužují.

magnetika_pruhl

Aplikace

Při instalaci bílých tabulí je ve většině případů nutný zásah odborníka, aby tabule byla pevně a rovně ukotvena na zdi. Při aplikaci Chytré zdi není nutné žádných speciálních znalostí. V každém balení je přiložen podrobný návod a našich stránkách naleznete i video návody. Nic tedy nebrání tomu, abyste si Chytrou zeď aplikovali sami. Pokud si na aplikaci Chytré zdi netroufáte, rádi vám doporučíme malíře, kteří vám Chytrou zeď aplikují v nejvyšší kvalitě a za rozumnou cenu. 

IMG_47144

Životní prostředí

Tradiční bílé tabule nejsou biologicky rozložitelné, takže vyžadují složitou recyklaci. Celkově mají velmi negativní vliv na naše životní prostředí.

Chytrá zeď obsahuje nízký obsah VOC, neobsahuje těkavé látky a je zdravotně nezávadná. Jakmile již nechcete používat svoji Chytrou zeď, stačí ji přebrousit a přemalovat jakoukoli interiérovou barvou.

_46A9492 (2)

Vzhled

Vzhled je jedním z hlavních rozdílů mezi Chytrou zdí a a bílými tabulemi. Chytrá zeď může být začleněna do jakéhokoli prostoru – na stěny, stoly, dveře a další hladké povrchy. Na rozdíl od bílé tabule není omezena nevzhlednými rámečky. Chytrá zeď se přizpůsobí každé ploše, kterou chcete pokrýt. Tradiční tabule jsou objemné a obvykle obsahují  robustní a neatraktivní orámování. V některých případech může také dojít k ohrožení zdraví a bezpečnosti, zejména ve školách, protože je zde riziko, že dojde k odtržení a pádu tabule nebo zranění při naražení do rohu.

 

Barva

V poslední řadě jsme bílé tabule s Chytrou zdí porovnali  z hlediska dostupných barev. Existují některé tradiční tabule na trhu, které jsou k dispozici v různých barvách, ale mají malé rozměry – obvykle do 2m². Většinou je na trhu jen barva bílá, černá a zelená. Chytrá zeď je k dispozici nejen v bílé, ale i průhledné variantě. To znamená, že může být aplikována na jakýkoli barevný hladký podklad. Toto vám dává nekonečně mnoho možností, pokud jde o barvu a velikost při vytváření popisovatelného povrchu.

Sdílet na: